DO ULUBIONE I STARTOWA

Dr Clown


Szpital współpracuje z Fundacją Dr Clown

Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

Pracownia Antropometryczna - O nas

Strona Główna - Pracownia Antropometryczna WSD

  O nas  |  Badania   |     Cennik   |   Kontakt  
W Pracowni Antropometrycznej
Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego
im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy
wykonuje się badania, które pozwalają ocenić
rozwój biologiczny dziecka

        W naszej Pracowni zajmujemy się przede wszystkim antropometrią właściwą, tzn. pomiarami głowy (cefalometrią) oraz pomiarami ciała (somatometrią). Wykorzystujemy do tego następujące przyrządy: stadiometr, antropometr, liberometr, cyrkiel kabłąkowy duży i mały, fałdomierz oraz taśmę.
        Ocenianiamy: długość głowy z szyją, tułowia i kończyn, obwód, szerokość i długość głowy, szerokość górnotwarzowa, dolnotwarzowa, obwód, wymiar poprzeczny i strzałkowy klatki piersiowej, szerokość bioder, barków, obwody kończyn, oraz grubości fałdów skórno- tłuszczowych.
        Szczegółowe pomiary pozwalają ustalić odstępstwa od normy i wykryć ewentualne dysproporcje poszczególnych części ciała. Jeśli jest to konieczne zalecamy dalszą terapię w poradni specjalistycznej.
        Do oceny rozwoju dziecka wykorzystuje się wartości wskaźników, które informują o wielkości określonej części ciała, o wzajemnych proporcjach różnych jego odcinków oraz o stopniu odżywienia.
        Ocena rozwoju biologicznego oparta na wieku rozwojowym (wzrostowym) pozwala stwierdzić, czy badane dziecko jest rozwojowo młodsze czy starsze w stosunku do wieku kalendarzowego.

O nas   |     Badania   |     Cennik   |     Kontakt      

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,261,566 Unikalnych wizyt